Football Top Ten and Key Games Schedule

Week 9 Football Top Ten and Key Game Schedule

Week 9 Football Top Ten and Key Game Schedule Class 2A #1 Platte Valley vs Valley (Forfeit win for Platte Valley) #2 Resurrection Christian vs The Academy #3 La Junta at Classical Academy #4 Bayfield at Pagosa Springs #5 Basalt at #9 Rifle #6 Salida at Montezuma-Cortez (Thursday) #7 Eaton at Prospect Ridge (Saturday) #8… Continue reading Week 9 Football Top Ten and Key Game Schedule

Football Top Ten and Key Games Schedule

Week 8 Football Top Ten and Key Game Schedule

Week 8 Football Top Ten and Key Game Schedule Class 2A #1 Platte Valley at Sterling #2 Resurrection Christian at #8 Eaton #3 La Junta vs Lamar #4 Bayfield vs Montezuma-Cortez #5 Rifle vs Aspen #6 Basalt vs Delta #7 Salida vs Alamosa #9 Kent Denver vs Riverdale Ridge (Saturday) #10 Faith Christian at Bennett… Continue reading Week 8 Football Top Ten and Key Game Schedule

Football Top Ten and Key Games Schedule

Week 6 Football Top Ten and Key Game Schedule

Week 6 Football Top Ten and Key Game Schedule Class 2A #1 Platte Valley at Weld Central #2 Resurrection Christian at #9 Berthoud #3 La Junta at Woodland Park #4 Bayfield vs Alamosa #5 Rifle at Coal Ridge #6 Basalt at Moffat County (Saturday) #7 Salida (Bye) #8 Eaton at University #10 Kent Denver at… Continue reading Week 6 Football Top Ten and Key Game Schedule

Football Top Ten and Key Games Schedule

Week 5 Football Top Ten and Key Game Schedule

Week 5 Football Top Ten and Key Game Schedule Class 2A #1 Platte Valley (Bye) #2 Resurrection Christian at Weld Central #3 La Junta (Bye) #4 Bayfield (Bye) #5 Rifle vs Glenwood Springs (3A) #6 Basalt vs #10 Paonia (1A) (2A Game of the Week) #7 Salida vs Cedaredge (1A) #8 Eaton vs Machebeuf #9… Continue reading Week 5 Football Top Ten and Key Game Schedule

Football Top Ten and Key Games Schedule

Week 6 Top Ten and Key Game Schedule

Week 6 Top Ten and Key Game Schedule Class 2A Bayfield at Montezuma Cortez (Saturday) Kent Denver at Ridgeview Academy Platte Valley vs #10 Sterling La Junta at Manitou Springs Classical Academy at #8 Salida (2A Game of the Week) Basalt at Aspen Faith Christian at Arvada Alamosa vs Delta Other: Machebeuf at Englewood, D’Evelyn… Continue reading Week 6 Top Ten and Key Game Schedule

Football Top Ten and Key Games Schedule

Week 4 Top Ten and Key Game Schedule Class 2A thru 6-Man

Week 4 Top Ten and Key Game Schedule Class 2A Bayfield at Gunnison Kent Denver at Elizabeth The Classical Academy at #5 La Junta (2A Game of the Week) Platte Valley at Fort Lupton Basalt at Steamboat Springs (Saturday) Faith Christian at Jefferson Salida at Florence Alamosa vs Montezuma Cortez Sterling vs Brush Other: Pagosa… Continue reading Week 4 Top Ten and Key Game Schedule Class 2A thru 6-Man