Class 2A thru 6 Man Scores

Week 2 Top Ten & Key Game Scores

Class 2A

#1 La Junta at

Alamosa

32

7

#2 D’Evelyn vs

Green Mountain (3A)

16

15

#3 Kent Denver at

Faith Christian

27

12

#5 Platte Valley at

#8 Eaton                           Game of the Week

26

12

#6 Delta at

#9 Moffat County

50

13

#7 Bayfield vs

Aztec NM

34

21

#10 Classical Academy at

Sterling

44

21

Brush vs

Lamar

34

0

Academy at

Middle Park

42

7

Weld Central vs

Skyview (3A)

21

18

Rifle (3A) at

Florence

26

35

Denver North at

Arvada

0

0

Jefferson at

Manual

0

20

University at

Fort Lupton

28

13

Basalt at

Grand Valley

49

7

Manitou Springs at

Valley

47

6

Montezuma Cortez at

Kirtland Central

6

17

Sheridan at

Lincoln

8

48

Denver West at

Englewood

14

28

Roaring Fork at

Battle Mountain

7

13

Alameda at

Elizabeth

16

20

Machebeuf at

Prospect Ridge Academy               Saturday

46

0

 

Class 1A

#1 Strasburg at

#4 Bennett                       Game of the Week

55

44

#2 Paonia at

Rye

28

13

#3 Limon at

#5 Crowley County

14

7

#6 Burlington at

St. Mary’s

49

14

#7 Buena Vista at

Salida

36

23

#8 Platte Canyon at

Wiggins

32

8

#9 Hotchkiss vs

Coal Ridge

28

14

#10 Meeker vs

Holyoke

36

20

Ellicott at

Monte Vista

36

31

Cedaredge at

Aspen

42

8

Peyton at

Highland

24

22

Gunnison (2A) at

Olathe

13

7

Rocky Ford at

Center

52

55

Wray at

Goodland KS

6

55

Vail Christian at

Lake County

28

7

Estes Park at

Clear Creek

13

28

Dolores Huerta at

Colorado Springs Christian

0

50

Centauri at

Pagosa Springs

20

7

Trinidad at

John Mall

18

26

Cornerstone Christian at

Yuma

18

27

Dolores at

Shiprock

24

14

Front Range Christian at

Lyons

27

7

 

Class 8 Man

#1 Dayspring Christian vs

Granada

60

14

#2 Sargent vs

Caliche

50

6

#3 Norwood vs

Shiprock NM

0

61

#4 Hoehne at

Springfield

24

8

#6 Akron at

#10 Fowler

48

6

#7 West Grand vs

South Park

42

14

#8 Haxtun vs

Rocky Mountain Lutheran

69

20

Sangre De Cristo at

Custer County

38

0

Holly at

Swink

29

0

Kiowa vs

Pikes Peak Christian

8

48

Gilpin County at

Simla

14

38

Del Norte at

Rangely

18

42

Mancos at

Melrose

20

28

Soroco at

Sanford

62

28

Nederland at

Miami-Yoder

44

8

Hayden at

Justice

22

28

Dove Creek at

Plateau Valley

0

56

 

Class 6 Man

#1 Kit Carson at

Cheraw

42

26

#2 Stratton/Liberty at

Elbert

44

13

#4 Cotopaxi vs

Hanover

58

14

#5 Eads at

Genoa Hugo

28

49

#6 Arickaree/Woodlin at

Pawnee

48

22

#7 La Veta at

#9 Walsh

79

64

#8 Otis at

Weldon Valley

33

7

Cheyenne Wells at

Branson/Kim

60

0

Hi-Plains vs

Idalia

30

12

Peetz vs

Longmont Christian

74

13

Prairie at

Briggsdale

53

65

Colorado D&B at

Cripple Creek

31

65

Aguilar at

Primero

39

80

Mountain Valley at

Sierra Grande

6

46