Top Ten Boys & Girls Basketball Schedule

Top Ten Schedule Boys and Girls-Monday 1/23 & Tuesday 1/24

Top Ten Schedule Boys and Girls-Monday 1/23 & Tuesday 1/24 Boys Tuesday Class 3A #1 Sterling vs Fort Morgan (4A) #2 Kent Denver vs University #3 Faith Christian vs Platte Valley #8 Delta vs Hotchkiss #10 The Academy vs Strasburg Class 2A #7 Highland vs Eaton (3A) #9 Vail Christian vs Eagle Valley (3A) Class… Continue reading Top Ten Schedule Boys and Girls-Monday 1/23 & Tuesday 1/24

Advertisements
Top Ten Boys & Girls Basketball Schedule

Top Ten Schedule Boys and Girls-Friday 12/1

Top Ten Schedule Boys and Girls-Friday 12/1 I would do the Top 10 schedules for Saturday but with early season tournament I will not enough all the matchups.  I will post something similar to get all the results from Friday and Saturday. Boys Friday Class 3A #1 Sterling vs Greeley West (4A) #2 Kent Denver… Continue reading Top Ten Schedule Boys and Girls-Friday 12/1

Top Ten Boys & Girls Basketball Schedule

State Tournament Brackets updated plus updated Scores. (Updated at 8:55 am)

Boy Class 3A- State Championship’s Thursday-Elite 8 Score Elite 8             Score #1 Kent Denver vs #9 Basalt 56 54 #12 Alamosa vs #13 Faith Christian 59 76 #2 Manitou Springs vs #10 Sterling 50 58 #3 Colorado Springs Christian vs #6 DST-Stapleton 57 53 Friday-Final 4 Score Final 4 Score  #1 Kent Denver vs #13… Continue reading State Tournament Brackets updated plus updated Scores. (Updated at 8:55 am)

Boys Basketball Top Ten Breakdown, Girls Basketball Top Ten Breakdown, Top Ten Boys & Girls Basketball Schedule

My Final Predictions for Boys and Girls Class 3A thru 1A

My Final Predictions for Boys and Girls Class 3A thru 1A If you would like to see a full breakdown you can search for them on the site or click these links Class 3A Boys State Breakdown Class 2A Boys State Breakdown Class 1A Boys State Playoff Breakdown Class 3A Girls State Breakdown Class 2A… Continue reading My Final Predictions for Boys and Girls Class 3A thru 1A

Top Ten Boys & Girls Basketball Schedule

State Tournament Brackets Class 3A thru 1A

State Tournament Brackets Class 3A thru 1A Boys Class 3A http://chsaanow.com/2017-02-26/3a-boys-basketball-state-tournament-bracket-2017/ Class 2A http://chsaanow.com/2017-03-05/2a-boys-basketball-state-tournament-bracket-2017/ Class 1A http://chsaanow.com/2017-03-05/1a-boys-basketball-state-tournament-bracket-2017/ Girls Class 3A http://chsaanow.com/2017-02-26/3a-girls-basketball-state-tournament-bracket-2017/ Class 2A http://chsaanow.com/2017-03-05/2a-girls-basketball-state-tournament-bracket-2017/ Class 1A http://chsaanow.com/2017-03-05/1a-girls-basketball-state-tournament-bracket-2017/

Top Ten Boys & Girls Basketball Schedule

Top Ten Schedule Boys and Girls-Friday 2/10 & Saturday 2/11

Top Ten Schedule Boys and Girls-Friday 2/10 & Saturday 2/11 Boys Friday Class 3A #1 Resurrection Christian at Strasburg #2 Colorado Springs Christian vs St. Mary’s #4 Alamosa at Bayfield #5 Kent Denver vs Jefferson #8 Basalt vs Grand Valley Class 2A #1 Highland over Nederland 66 to 9 #2 Del Norte at Sargent #3… Continue reading Top Ten Schedule Boys and Girls-Friday 2/10 & Saturday 2/11

Top Ten Boys & Girls Basketball Schedule

Top Ten Schedule Boys and Girls-Wednesday 2/1 & Thursday 2/2

Top Ten Schedule Boys and Girls-Wednesday 2/1 & Thursday 2/2 Boys Wednesday Class 3A #5 Kent Denver over Pinnacle 61 to 40 #8 Basalt over DSST-Green Valley Ranch 62 to 47 #9 Manual over Prospect Ridge 67 to 24 Class 1A Weldon Valley upset by Jim Elliot (2A) 56 to 65 Thursday Class 2A #8… Continue reading Top Ten Schedule Boys and Girls-Wednesday 2/1 & Thursday 2/2

Top Ten Boys & Girls Basketball Schedule

Top Ten Schedule Boys and Girls-Monday 1/30 & Tuesday 1/31

Top Ten Schedule Boys and Girls-Monday 1/30 & Tuesday 1/31 Boys Monday Class 2A #2 Del Norte over Dolores 71 to 52 Tuesday Class 3A #1 Resurrection Christian vs Eaton #2 Colorado Springs Christian vs La Junta #4 Alamosa vs Rye #6 Sterling at Liberty Common #7 DST-Stapleton vs Clear Creek #10 Machebeuf at Faith… Continue reading Top Ten Schedule Boys and Girls-Monday 1/30 & Tuesday 1/31

Top Ten Boys & Girls Basketball Schedule

Top Ten Schedule Boys and Girls-Friday 1/27 & Saturday 1/28

Top Ten Schedule Boys and Girls-Friday 1/27 & Saturday 1/28 Boys Friday Class 3A #1 Resurrection Christian at Estes Park #2 Colorado Springs Christian at Lamar #4 Alamosa vs Monte Vista #6 Sterling vs Platte Valley #8 Faith Christian at Jefferson Academy #9 Basalt at Gunnison Class 2A #1 Highland vs Gilpin County #2 Paonia… Continue reading Top Ten Schedule Boys and Girls-Friday 1/27 & Saturday 1/28