3A Boys Basketball Top Ten Breakdown

Mile High Prep Report Class 3A Boys Basketball All-District Teams

53478421_10157311848412975_6440605980668461056_o

Mile High Prep Report Class 3A Boys Basketball All-District Teams

I was working on my All State Teams last night and realized I had over 20 kids for honorable mention, so I have decided to do All District Teams for Class 1A and 2A and All league Teams for 3A.  I will be picking between 7 to 10 kids for each District.  I want to limit my honorable mention to 16 kids and figured doing All district teams would help get more kids recognized.

Confluence/Colorado 8 League (Class 3A only)

Kyrie Thomas Jr. DSST-Byers

Elijah Thatch Jr. DSST-Byers

Timothy Huston Jr. DSST-Green Valley Ranch

Elijah Mullet Jr. Fort Lupton High School

Nate Gravagno So. Englewood High School

Cyrus Lefforge Sr. Fort Lupton High School

Damion Daniels Sr. Ridge View Academy

Carlos Ramos Sr. DSST-College View

Jovan Garcia Sr. Strive Prep

Cayden Mazurek So. Riverdale Ridge

Frontier League

Andray Thomas Jr. DSST-Stapleton

Elijah Jones Jr. Sheridan High School

Isaac Gallegos Sr. The Academy

Sherwin Askenazi Jr. DSST-Stapleton

Jonathan Cosme Jr. KIPP Collegiate

Jackson Wolle Sr. Middle Park High school

Magdiel Apadaca Sr. Arrupe Jesuit

Kurvonte Rice Sr. Jefferson High School

Robert Roseberry Sr. Bruce Randolph

Keon Nieto Sr. The Pinnacle

Matt Hecht Sr. Bennett High School

Intermountain League

Teagan Whiteskunk Jr. Montezuma-Cortez

Turner Kennedy Sr. Bayfield High School

Brenden Crowther Jr. Alamosa High School

Martin Garcia Sr. Centauri High School

David Mascarenas Sr. Monte Vista High School

Cordell Baer Sr. Montezuma-Cortez

Chad Jackson Sr. Alamosa High School

Noah Sowards Jr. Centauri High School

Hayden Farmer Sr. Bayfield High School

Mason Snarr Jr. Pagosa Springs High School

Metro League

Jaedon Bowles Sr. Manual High School

Matt Thompson Sr. Lutheran High School

Adontre Thompson Sr. Manual High School

Hayes Faulkenberry Sr. Lutheran High School

Caleb Ruter Jr. Faith Christian High School

James Doyle Sr. Kent Denver High School

DeAnte Dennis Sr. Colorado Academy

Elian Soto Jr. Jefferson Academy

Austin Leopold Sr. Prospect Ridge Academy

Jaden Stroffell Jr. Manual

Isaiah Kroll Jr. Faith Christian

Alex Mushkin Sr. Colorado Academy

Jeet Pathak Sr. Lutheran High School

Patriot League

Reece Johnson Jr. Resurrection Christian

Bryson Becker Sr. Platte Valley High School

Carter Keli Sr. Sterling High School

Jayson Frank Sr. Sterling High School

Jackson Romero Jr. Resurrection Christian

Scott Grable So. Eaton High School

Tayt Chacon Fr. University High School

Jc Spence Sr. Strasburg High school

Tyler Kissler Sr. Valley High school

Lukas Bowles Sr. Frontier Academy

Ethan Hill So. Estes Park High School

Armando Saucedo Sr. Brush High School

Tri-Peaks League

Seth Fuqua Sr. The Vanguard

Dominique Clifford Jr. The Vanguard

Brandon Pitt Sr. C.S Christian

Dylan Vallejos Sr. Lamar High School

Sam Howery Fr. St. Mary’s

Kolby Walker Sr. C.S Christian

Jon Nuschy Sr. La Junta High School

Nathaniel Plaisted Sr. James Irwin

Luke Yates Jr. Buena Vista High School

Isaiah Thomas So. Manitou Springs High School

Myles Godina So. Salida High School

Western Slope League

Kevin DiMarco Sr. Coal Ridge High School

Hunter Wood Jr. Gunnison High School

Kyle Mock Sr. Delta High School

Wade Wiese Sr. Grand Valley High School

Andrew Baier Sr. Delta High School

Dawson Walraven Sr. Olathe High School

Joe Salinas Sr. Roaring Fork High School

Payton White Sr. Coal Ridge High School

Jonathan Robinson Sr. Delta High School

Jared Reynolds Sr. Cedaredge High School

Trevor Reuss Sr. Basalt High School

Advertisements

Leave a Reply