2A Boys Basketball Top Ten Breakdown

Mile High Prep Report Class 2A Boys Basketball All-District Teams

497930236.jpg.0

Mile High Prep Report Class 2A Boys Basketball All-District Teams

I was working on my All State Teams last night and realized I had over 20 kids for honorable mention, so I have decided to do All District Teams for Class 1A and 2A and All league Teams for 3A.  I will be picking between 7 to 10 kids for each District.  I want to limit my honorable mention to 16 kids and figured doing All district teams would help get more kids recognized.

District 1

Kade Glover Sr. Del Norte High School

Jakob Peterson Sr. Sanford High School

Eddy Gonzales Sr. Sargent High School

Devin Porres Jr. Center High School

Clay Canty Jr. Sanford High School

Izeah Peterson Sr. Del Norte High School

Kaden Vance Sr. Sargent High School

TJ Peter Sr. South Park High School

Jovany Aguirre Sr. Crested Butte High School

Dalton Gartrell Sr. Sanford High School

District 2

Jakob Chrisman Sr. Yuma High School

Justin Pecar Jr. Wray High School

Clay Robinson Fr. Yuma High School

Junior Arambula So. Wray High School

Isaiah Herder Sr. Akron High School

Andres Buettenback Sr. Sedgwick County

Chase McCreath Jr. Yuma High School

Gabe Chapin Sr. Akron High School

Tate Dille So. Sedgwick County

Samuel Uyemura So. Wray High School

Miles Sprague Fr. Holyoke High School

District 3

Caden Showalter Jr. Mancos High School

Tristen Swagerty Sr. Dolores High school

Vassar Stephens Sr. Mancos High School

Show Showalter Fr. Mancos High School

Dakota Smith Sr. Dolores High School

Ocean Hunter Jr. Ignacio High School

Kaden Forrest Jr. Ridgway High School

District 4

Camden Smithburg So. Limon High School

Andrew Burton Jr. Burlington High school

Hayden Mccuen Sr. Byers High School

Lucas Gerding Sr. Clear Creek High School

Eu Asefaw Sr. Denver Christian

Brady Shelley Sr. Byers High School

Daniel Horra Sr. Lotus School

Kory Tacha So. Limon High School

Jeff Amidon Sr. Denver Christian

Logan Blevins Sr. Platte Canyon High School

District 5

Alec Moritz Jr. Vail Christian

Grant Redmond Sr. Soroco High School

Austin Stauffer Sr. West Grand High School

Stevenson Reynolds Jr. Plateau Valley High School

David Lozano Sr. Paonia High School

Zack Mckeever Sr. Vail Christian

Jacob Stucker Sr. Hotchkiss High School

Ryan Phelan So. Meeker High School

Garrett Sampson Sr. Vail Mountain

Micah Zenner Sr. Rangely High School

Chris Carrouth Sr. Hayden High School

District 6

Brigden Parker So. Holly High School

Christopher Gonzales Sr. Rocky Ford High school

Val Leone So. Fowler High School

Federico Orozco Sr. Hoehne High School

Jaziah Sandoval Jr. John Mall High School

Jarrett Rushton Sr. Holly High School

Jonathan Mobbley Jr. Fowler High School

Ti’Quan Williams Jr. Crowley County High School

Devon Jones Jr. Swallows Charter

Damon Elarton Sr. Rye High School

Chase Roweth Sr. Swink High School

District 7

Tate Bessire Jr. Highland High School

Koby Anderson Sr. Highland High School

Christian Still So. Dayspring Christian

Josiah Bowsher Sr. Heritage Christian

AJ Seyer Sr. Loveland Classical

Will Lorenz Sr. Gilpin County

Jase Bessire So. Highland High School

Colton Jonjak-Plahn Sr. Lyons High School

Coby Grant-Krenz Jr. Dawson School

Markus Still Sr. Dayspring Christian

Jose Payan Sr. Twin Peaks Charter

District 8

Brendon Younger Sr. Peyton High School

John Ambuul Sr. Thomas MacLaren

Charles Winston Jr. Dolores Huerta

Cole Mitchell Sr. Simla High School

Michael Davis Sr. Miami-Yoder

Xavier Gomez Jr. Dolores Huerta

Joel George Sr. Simla High School

Matt Chavez Sr. Colorado Springs School

Brandon Eglinton So. Calhan High School

Brennen Myers So. Peyton High School

Luke Taylor Jr. Colorado Springs School

Advertisements

Leave a Reply